LiterObrazki – X Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci

0
587

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na urodzinową zabawę:

Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki” obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Już 10 lat jesteście z nami, pamiętamy doskonale jak to się zaczęło. Przez ten czas z małego pączka, rozwinęła się nam dorodna, wielobarwna roślinka. Dlatego X edycja festiwalu będzie odsłoną roślinną, podzieloną na dwie części: czerwcową i wrześniową. W czerwcu będzie nam miło gościć Was na dziedzińcu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy (Stary Rynek 24), natomiast na początku września przeniesiemy się na urokliwą Wyspę Młyńską (ul. Mennica).

Cieszymy się, że tym razem, nareszcie, spotkamy się na żywo, a nie przez światłowód internetowy (choć niektóre wydarzenia również będziemy transmitować online).

Początek urodzinowego przyjęcia przewidzieliśmy na sobotę 12 czerwca. Będą z nami autorzy niezwykłych książek, animatorzy kultury, artyści, ilustratorzy, będą również warsztaty dla dorosłych. Czerwcowa zabawa potrwa do 18 czerwca. Działaniom towarzyszyć będą także wystawy. Ekspozycje pojawią się w przestrzeni Biblioteki Głównej. Zaplanowaliśmy również niespodzianki wakacyjne, natomiast na początku września (3-4.09.) spotkamy się z Wami na plenerowym finale LiterObrazków na Wyspie Młyńskiej. Będą koncerty, spektakle, zabawy na trawie, kiermasz najpiękniejszych wydawnictw dla dzieci, dużo zapierających dech, fascynujących atrakcji. Bądźcie naszymi gośćmi, zapraszamy serdecznie.

Szczegółowy program tegorocznej edycji Festiwalu dostępny jest na naszej stronie internetowej.
UWAGA!
Na wszystkie wydarzenia na żywo obowiązują zapisy telefoniczne: tel. 52 33-99-227, w godz. 7:30-14:30.

Finansowanie:
– Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
– Dofinansowanie zadania z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
– Zadanie dofinansowane przez Miasto Bydgoszcz
Patroni honorowi:
– Honorowy patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
– Honorowy patronat Prezydenta Miasta Bydgoszczy
– Honorowy patronat Polskiej Sekcji IBBY
Patroni medialni:
– Radio PiK
– Radio Eska
– Bydgoszczdladzieci.pl
– Czasdzieci.pl
– Gazeta Wyborcza

źródło: https://www.facebook.com/LiterObrazki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj