„Alfabet Wilkonia”

0
1214

„Alfabet Wilkonia”
oprac. Janusz Górski
wyd. słowo/obraz/terytoria, premiera wrzesień 2021

Informacja wydawcy:

Na kartach książki Józef Wilkoń wspomina przyjaciół i znajomych, którzy w latach 50. i 60. XX wieku, czyli w okresie świetności polskiej sztuki książki i plakatu, pracowali jako ilustratorzy i graficy. Zwierzenia naocznego świadka obejmują nie tylko anegdoty z życia towarzyskiego i kulisy warsztatu pracy, ale też refleksje na temat rynku wydawniczego czasów PRL-u. Wielu spośród bohaterów tych subiektywnych i emocjonalnych wspomnień to znani artyści, inni zostali niesłusznie zapomniani i warto przypomnieć ich dokonania. Przy okazji, śledząc losy swoich koleżanek i kolegów, Wilkoń zastanawia się, jak wygląda droga do sukcesu i dlaczego niektórzy utalentowani twórcy go nie osiągają.  

Spośród innych książek tego typu „Alfabet Wilkonia” wyróżnia się opracowaniem graficznym. Został zilustrowany pracami bohaterów wspomnień, przy czym są to często reprodukcje projektów, a niekiedy realizacje jeszcze niepublikowane; do książki włączono również kilka unikatowych fotografii. 

Książka powstała w Fundacji Pracownia / Czysty Warsztat. „Alfabet Wilkonia” zebrał i opatrzył ilustracjami Janusz Górski. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj