„Świat mórz i oceanów”

0
1526

„Świat mórz i oceanów”
Dieter Braun
oprac. graf. Adelina Sandecka (adaptacja)
przeł. Agnieszka Hofmann
Kropka, premiera: 10 listopada 2021
wiek: 9+

Woda daje życie naszej błękitnej planecie. Ale czy zastanawialiście się nad tym, co żyje w wodzie?

Dieter Braun, autor bestsellerowych „Dinozaurów od a do z”, tym razem bierze pod lupę podwodny świat i jego mieszkańców. Świat stworzeń, których jest nieprzebrana mnogość – w końcu ich dom, czyli morza i oceany, zajmuje największą powierzchnię na Ziemi.

Fantastyczne ilustracje autora zabiorą was w podróż przez morską toń, w której można spotkać przerażające rekiny, imponujące wieloryby, przyjazne delfiny, gigantyczne ośmiornice, żółwie, kraby, koniki morskie i wiele innych niesamowitych stworzeń.

Z książki dowiecie się też, dlaczego morza i oceany są ważne dla ludzi. Poznacie zawody, które nierozerwalnie wiążą się z wodą, a także przekonacie się, jakie sporty można uprawiać na wodzie, oraz co można robić na plaży. Odkryjecie także słynne latarnie morskie i zjawiska pogodowe charakterystyczne dla morskich terenów.

Zanurzcie się w lekturze i zgłębiajcie tajemnice mórz, oceanów i ich niesamowitych mieszkańców!


Patron medialny:

Fundacja MARE – jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, której działania skupiają się wyłącznie na ochronie ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę Morza Bałtyckiego.

Dieter Braun – Ilustrator i autor książek dla dzieci. Studiował projektowanie komunikacji w Folkwangschule w Essen. Ilustruje też dla prasy, jego klienci to między innymi: „Time Magazine”, „New York Times”, „Newsweek”, „Stern”, „Geo”, „Süddeutsche Zeitung”, „Zeit”, a także WWF i wiele innych. Jego książki o zwierzętach „Galeria dzikich zwierząt. Północ” i „Galeria dzikich zwierząt. Południe” zostały przetłumaczone na 11 języków. W wydawnictwie Kropka w 2020 roku ukazała się zilustrowana przez niego książka „Dinozaury od A do Z”.

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj