„Kocia szajka i fałszerze pierników”

0
528

„Kocia szajka i fałszerze pierników”
Agata Romaniuk
ilustr. Malwina Hajduk
Agora, 2022

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie!
Kolejny tom bestsellerowej serii „Kocia Szajka” autorstwa Agaty Romaniuk, znanej dzieciom jako pani Wieczorynka

Emerytowany komisarz policji kot Bibi Lolo nie ma złudzeń – jego kariera dobiegła końca. Brak mu sił, by gonić złodziei po ciemnych zakamarkach Torunia i czaić się na dachach. Kiedy jednak w mieście zaczyna grasować banda zuchwałych fałszerzy pierników, Bibi Lolo rozpoczyna śledztwo. Na pomoc przybywa mu słynna Kocia Szajka, detektywi, którym niestraszna żadna zagadka kryminalna. Czy kotom uda się namierzyć przestępców i ocalić najlepsze pierniki na świecie? 

Akcja pierwszych czterech książek z serii „Kocia Szajka” rozgrywa się w Cieszynie, tętniącym życiem i pełnym niespodzianek mieście leżącym na pograniczu polsko-czeskim. Miejscowe koty, o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomagają policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z czasem, w poszukiwaniu kolejnych detektywistycznych wyzwań, Kocia Szajka rusza do innych ciekawych miast na mapie Polski. Ich pierwszym przystankiem jest Toruń. Inspiracją do powstania serii były bajki na zamówienie, opowiadane przez Agatę Romaniuk na fejsbukowej grupie Wieczorynka przez cały wiosenny lockdown 2020 roku. Autorka spełniała życzenia dzieci, improwizując opowieści wokół zgłoszonych jej tematów – przygody kotów Loli i Komandosa, okazały się tak wciągające, że musiała powstać z nich książka. Ilustracje stworzyła Malwina Hajduk, projektantka książek, plakatów, identyfikacji wizualnych wystaw i wydarzeń artystycznych. Mieszka we Wrocławiu, po którym dużo spaceruje ze swoimi dwoma psami, rozglądając się za tamtejszymi kotami. 

Książki do czytania młodszym dzieciom, jak również do samodzielnej lektury. Duże literypiękne ilustracje oraz wciągająca akcja powodują, że jest to świetna pozycja dla tych, którzy właśnie zaczynają czytać. Z pewnością przypadnie do gustu również bardziej zaawansowanym czytelnikom. 

O „Kociej Szajce” napisali:

Zawsze podejrzewałam, że koty rządzą światem. Agata Romaniuk dostarczyła na to niezbitego dowodu. Jej futrzaści detektywi idą łeb w łeb z Panną Marple i Enolą Holmes. Co ja mówię – łeb, w łeb! Pazur w pazur! Różowy pazur, dodajmy, bo – jak nam pokazuje Autorka – jest to kolor mocy.
Justyna Bednarek 

Jeżeli do miłośników kotów dodamy wielbicieli śledzi (w tym mieszkańców Cieszyna), to okaże się, że „Kocia Szajka” ma szansę zawładnąć całym światem – jak na kryminał z pazurem przystało!
Grzegorz Kasdepke

Mamo, czy mogę zatrzymać tę książkę na zawsze?
Krzyś, lat 7

Dotychczas ukazały się:

„Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”

„Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”

„Kocia Szajka i napad na moście” 

„Kocia Szajka i fałszerze pierników”

Patronat nad książką sprawują:Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Toruńskiego Piernika, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Książnica Kopernikańska, Czas Dzieci, Fundacja Kocie Życie

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj