„Ziemia”

0
504

„Ziemia”
Anna Skowrońska
ilustr. i oprac. graficzne acapulco studio
Muchomor, 2022

Jeśli chcesz wiedzieć, skąd pochodzi to, co jesz, musisz pochylić się i spojrzeć pod nogi. Drzewa i trawy, warzywa i owoce czerpią pokarm z ziemi. Jeśli jest zanieczyszczona, skażone zostaną i rośliny, i pasące się na nich zwierzęta. A wtedy szkodliwe substancje znajdą się również na twoim talerzu! Z tej książki dowiesz się więcej o ziemi – glebie. Zobaczysz też, że jest ona jedynie naskórkiem Ziemi – planety. A jak powstał nasz błękitny glob? Jak się zmieniał i jak zmienia się nadal? Jakie kryje skarby? Jak korzysta z nich człowiek? Nasza planeta czeka, byś o nią zadbał, a dbałość zaczyna się od wiedzy. Po WIETRZE, WODZIE I OGNIU nadchodzi czas na ZIEMIĘ, ostatni tom ekologicznej serii o żywiołach!

Anna Skowrońska jest wydawczynią i autorką książek dla dzieci. Od ponad 20 lat współtworzy wydawnictwo Muchomor, z którym wprowadziła na polski rynek doskonałą serię  „Bajek filozoficznych” Michela Piquemala. Dzięki niej polskie dzieci mogą poznać filozofów i nauczyć się sztuki niezależnego myślenia. Jest autorką książek o Polsce. ALFABET POLSKI z ilustracjami Agaty Dudek powstał równolegle w dwóch wersjach językowych: polskiej i litewskiej. ALFABET NIEPODLEGŁOŚCI z ilustracjami Joanny Gębal pokazuje postacie, smaki, miejsca i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Napisała serię o czterech żywiołach. WODA, WIATR, OGIEŃ I ZIEMIA z ilustracjami Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak dając wiedzę o najważniejszych zjawiskach w przyrodzie. Ukazały się już we Francji, Hiszpanii i Chinach. Niedługo pokażą się w Niemczech. 

Acapulco Studio to ilustracyjna kolaboracja i studio założone w 2012 roku przez dwie absolwentki wydziału grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych — Małgorzatę Nowak i Agatę Dudek. 
Specjalizują się w ilustracji i projektowaniu książek, ale nie obce jest im szeroko pojęte projektowanie graficzne. Realizują projekty książkowe i wydawnicze, projektują plakaty i opakowania, a także wzory na tekstylia oraz murale. Jeżeli chcecie przyjrzeć się ich pracy zapraszamy: http://acapulcostudio.pl/o-nas/


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj