Pa, pa, baloniku!

0
79

„Pa, pa, baloniku!”
książka kartonowa/książka obrazkowa
Agata Loth-Ignaciuk
ilustr. Małgorzata Nowak (studio Acapulco)
Druganoga, premiera 15 marca

oooo, leci balonik, żółty jak słońce, któremu mówimy radośnie „Pa, pa, baloniku!”. Radośnie, bo mamy nadzieję, że nasza balonikowa opowieść spodoba się dużym i małym i że zachęci do czytania, oglądania, opowiadania i rozmyślania o wszystkich balonikach, które pewnego dnia…

Pewnego dnia żółty balonik wyfrunął z dziecięcego pokoju. Przejrzał się w kałuży, zajrzał do przedszkola, z góry podziwiał miasto. Leciał nad lasami, rzekami i oceanami. Balonik unosił się wciąż wyżej i dalej! Co widział, gdzie zaglądał? Czy dotknął gwiazd? Czy zobaczył kometę?

„Pa, pa, baloniku!” to samo dobro dla najmłodszych. Po pierwsze, kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami. Czyli wygoda i bezpieczeństwo! Po drugie, w środku mnóstwo szczegółów: domy, pojazdy, ludzie, zwierzęta, drzewa, statki, samoloty, góry i chmury! Czyli trening spostrzegawczości i pamięci. Po trzecie, „Pa, pa, baloniku!” przybliża pojęcia blisko-daleko, dom, dzielnica, miasto, kraj, kontynent. Po czwarte, sporo tu czasowników ruchu: uniósł się, wyfrunął, popędził, śmignął, wzbił się, szybował, leciał… I to wszystko jeden balonik! Czyli „jaki ten polski jest ładny”. Można wymyślać swoje czasownikowe pary. Zachęcamy! 

„Pa, pa, baloniku!” to nie tylko nauka i zabawa. Dzieci znajdą tu np. odpowiedź, co się dzieje z balonikiem, który urwie się z uwięzi (bo przecież my też jako dzieci zastanawialiśmy się nad tym), a dorośli mogą zadumać się np. nad… pożegnaniami. Ciekawa jestem, co jeszcze da się wyczytać z „Pa, pa, baloniku!”. Czytajcie i dzielcie się swoimi spostrzeżeniami i interpretacjami. Swoimi i swoich małych czytelników.

Małgorzata Nowak z Acapulco, ilustracyjnej kolaboracji i studia założonego w 2012 roku przez dwie absolwentki wydziału grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (Małgorzatę Nowak i Agatę Dudek). W swoim dorobku mają opracowania graficzne książek, plakatów, projekty tekstyliów i murali. Współpracują z wydawnictwami w kraju i za granicą oraz realizują projekty autorskie, a także warsztaty. 

Agata Loth-Ignaciuk – założyła i prowadzi Wydawnictwo Druganoga. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Napisała i zilustrowała książki o Tosi („Tosia i karteczka”, „Tosia i pudełko”, „Tosia i żarówka” Wydawnictwo Muchomor). Prywatnie mama Hani, Felka i Jerzyka. 

Autorka książek: „Draka w muzeum”, „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?”, „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok, do których ilustracje stworzył Bartłomiej Ignaciuk, oraz „Pa, pa, baloniku!”. Autorka ilustracji do książki „Wszyscy jedzą naleśniki. Książka z przepisami”. Wszystkie ukazały się pod szyldem Wydawnictwa Druganoga.

(informacja wydawcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj